Eiken bogen wordt speciaal gezaagd volgens de wens van de klant. Dit wordt voornamelijk gevraagd voor restauratie van bijvoorbeeld kerkgebouwen, kastelen, boten, oude traditionele kapellen die we vooral terugvinden in Engeland.
Hiervoor worden eiken stammen geselecteerd die een natuurlijke kromming vertonen, nadien worden de stammen verzaagd in de gewenste dikte. Nadien gaat de klant hierop voort werken en de gevraagde of ideale breedte uitzagen.
CHS gaat hiervoor eiken stammen selecteren in het bos volgens de gewenste kromming. Doordat wij grote volumes omzetten is het mogelijk dergelijke opdrachten te aanvaarden. In het verleden werden zelf al bomen geselecteerd en verzaagd met een dubbele kromming of S- vorm.
De reden dat gevraagd wordt naar eiken bogen is vooral omdat men vroeger hierdoor de optimale sterkte verkreeg. Men volgt de gebogen draad van het hout die zo de sterkte bevordert zonder dat men hem gaat doorzagen.
